Громадський проект «Київ заговорить англійською»

Район Загальноміський
Адреса бульвар Тараса Шевченка, 3, 01004, м. Київ

ОПИС

Житловий масив / мікрорайон (у разі реалізації в конкретному мікрорайоні) Проект поширюється на всю територію Києва
Адреса (назва установи / закладу, будинку) Комунальне некомерційне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «ОСВІТНЯ АГЕНЦІЯ МІСТА КИЄВА»
Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту) Наразі питання володіння англійською мовою є одним із пріоритетних завдань для України, з точки зору інтеграційного вектору розвитку у європейське та світове співтовариство особливо, після прийняття рішення про «безвіз» для всіх громадян нашої держави.
Нажаль, у державному бюджеті України та бюджеті міста Києва немає відповідних коштів для навчання всіх своїх громадян, які бажають опанувати англійську, міжнародні донорські організації також не мають можливості комплексно вирішити це питання, оскільки це коштуватиме сотні мільйонів гривень на рік. Існуючі онлайн інструменти не дозволяють охопити 10 тисяч осіб якісною методологією та надати дійсно практичні навички спілкування англійською. Саме тому, розроблено унікальну онлайн технологію навчання іноземним мовам та на її основі стартував Соціальний проект вивчення іноземних мов «Lingva.Skills», який дозволяє масово навчати англійській мові у відповідності до стандартів ЄС. Платформа Lingva Skills є українською розробкою. За 1-й рік існування отримано 2,5 млн заявок від державних органів, громадських організацій, соціальних категорій тощо. Вивчення англійської мови співпадає з концепцією «освіта впродовж життя» (life long learning) та Нової української школи.
Дана онлайн платформа буде доступна в інтернеті 10 000 осіб.
На базі 4 локацій буде організовано розмовні клуби для тих, хто хоче підсилити комунікаційні навички.
Мета проекту Покращити знання та навички використання англійської мови серед киян завдяки доступу до безкоштовної онлайн технології з вивчення іноземних мов Lingva.Skills, а також проведення EnglishSpeakingClubs та інших активностей.
Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування На онлайн платформі створено контент з вивчення англійської мови рівня А1 та А2, що складається з 150 уроків. Кожний урок представляє собою певну граматичну чи розмовну конструкцію, налічує з 70-100 речень, які необхідно опрацювати 3-ма видами вправ, в т.ч. аудіювання. За кожну вправу нараховуються бали та складається рейтинг користувачів. Тривалість кожного уроку 30-60 хвилин (в залежності від інтенсивності навчання), кожен користувач сам обирає час навчання та зручний темп.
Інструменти навчання: інтернет освітня програма (безпосередньо уроки) спілкування з викладачем в форматі «запитання- відповідь» за допомогою чата проведення щотижневих вебінарів. Також система містить тестування, онлайн чат, кабінет викладача для «змішаного навчання», методику адаптивного навчання та інші інструменти
Для кого цей проект Всі жителі Києва, але перевага надаватиметься:
- соціальні категорії населення (учасники АТО, ВПО, люди з обмеженими можливостями, багатодітні родини та ін.);
- працівники бюджетної сфери;
- молодь.
План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги) - проведення соціологічного дослідження серед киян;
- інформаційна кампанія щодо залучення учасників до проекту та протягом всього проекту;
- розміщення поліграфічної продукції, а саме плакатів та листівок в адміністративних будівлях;
- залучення та відбір учасників;
- безпосередньо навчання на онлайн платформі (на постійній основі до закінчення проекту);
- спілкування з викладачами «запитання-відповіді» у формі зворотного зв’язку (24/7);
- технічна підтримка користувачів;
- проведення English Speaking Clubs для відпрацювання комунікативних навичок для учасників у співпраці з проектом “Сapital English”;
- інформаційна кампанія щодо просування проекту;
- розробка рівня В1 – 150 уроків;
- інтеграція Платформи з іншими сервісами електронної демократії при КМДА.
Ключові показники оцінки результату проекту 1. 10 000 жителів Києва (переважно соціальні категорії населення, освітяни, працівники бюджетної сфери) отримають безкоштовну можливість якісно вивчити англійську мову: навчаться розмовляти і писати англійською, починаючи зі свого рівня знань завдяки вступному тесту.
2. Всім, хто закінчить рівень А1 та А2, буде видано сертифікат про закінчення курсу з печаткою Міністерства освіти і науки України
Інформація про співфінансування (співучасть) у проекті In kind – нематеріальна допомога на розробку методології; використання онлайн платформи; надання приміщень у безкоштовне користування (оренда) під проведення English Speaking Clubs. Загальне адміністрування проектом виконується Громадською організацією «Асоціація інноваційної та цифрової освіти» на волонтерських засадах.
Бюджет проекту

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу Збільшення кількості бажаючих киян вивчати англійську мову за допомогою нашого проекту (понад запланованих 10 000 киян), що створить додаткове навантаження на сервери та онлайн підтримку
Приклади (кейси) схожих рішень Ініціатива Capital English (розмовні клуби, тільки оффлайн)
Курси SpeakUp та інші - онлайн+офлайн - комерційні дорогі курси
Онлайн платформи LinguaLeo/DuoLinvo/Busuu та ін. - недосконала методологія, НЕ український проект, неможливо отримати статистику, умовно-безкоштовні (повний сервіс платний)
Автор проекту Марія Богуслав
Співавтори проекту Голова Асоціації інноваційної та цифрової освіти
Начальник Головного територіального управління юстиції в м.Києві - Станіслав Куценко
Методолог проекту Lingva.Skills - Зубков Віталій
Партнери Проекту - Громадська організація Capital English