29 жовтня 2024 року відбулася зустріч в режимі онлайн з метою обміну досвідом спільноти вчителів предмета «Основи здоров’я», яка була організована КНП «ОСВІТНЯ АГЕНЦІЯ МІСТА КИЄВА» у рамках проведення осінніх педагогічних студій.
Ініціаторка та координаторка - Ярослава Володимирівна Поліщук, заступник директора з виховної роботи , учитель предмета «Основи здоров'я» середньої загальноосвітньої школи №26 Солом’янського району міста Києва.
Ярослава Володимирівна наголосила на важливості і актуальності питання створення безпечного освітнього середовища закладу освіти, дотримання інформаційної безпекової політики в умовах війни, удосконалення навичок надання домедичної допомоги та умінь діяти під час небезпеки. Розкрила основні завдання діяльності педагогічних працівників щодо забезпечення психологічної стійкості учасників освітнього процесу, формування у них захисних механізмів, що дозволять впоратися зі стресом від війни; відчуття стабільності, впевненості у завтрашньому дні.
В умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну актуальним залишається питання збереження життя, здоров’я і особистої безпеки учнів пов’язаної з ризиками воєнного часу.
Ми розуміємо, що війна є травматичною подією, тому працюємо над стабілізацією психологічного стану дітей, навчаємось відволікатися від стресу, уникати стресових ситуацій.
Формувати в учнів психосоціальні і спеціальні життєві навички, сприятливі для здоров’я та безпеки, доцільно під час викладання предмету «Основи здоров’я».
Технології, методи, інструменти, які ми можемо обрати для стабілізації психологічного стану та підтримки емоційного фону у дітей:
Створюйте атмосферу безпеки та підтримки, дбайте про власний ресурс, намагайтесь завжди реагувати на запити дітей та їхні потреби.
Також спікер поділилася базою онлайн ресурсів, які освітяни можуть використовувати у своїй роботі.
Практичну спрямованість мав майстер-клас «Здоров?я єднає школярів». Представлено педагогам власні методичні прийоми формування культури здоров’я учнів на уроках основ здоров’я. Вчителі виконували завдання в ментіметр за допомогою QR-кодів з використанням дошки Padlet.
Практичний психолог ЗЗСО №221 Іван Кукса провів з учасниками семінару мінітренінг, під час якого вчителі ознайомилися із вправами психологічного та фізичного розвантаження.
Методист КНП «ОСВІТНЯ АГЕНЦІЯ МІСТА КИЄВА» Вікторія Драч презентувала важливу інформацію щодо власної безпеки дитини в умовах воєнного часу: важливість дотримання та виконання дій при сигналі повітряної тривоги, правил безпечної поведінки при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів, порядку дій при небезпеці застосування отруйних речовин. Представила відеопрезентацію з досвіду роботи щодо розвитку життєвих навичок, спрямованих на збереження життя і здоров'я учнів.
Підсумок семінару було проведено у формі методичного діалогу, під час якого учасники ділилися враженнями, обмінювалися думками щодо проблеми заходу.
Онлайн аудиторія зібрала 67 зацікавлених педагогів, які подякували спікеру за цікавий та змістовний контент, за настрій та натхнення, яким надихнула присутніх пані Ярослава.
Ця зустріч стала своєрідним осередком, що об’єднав творчих, активних та ініціативних педагогів, які зможуть використати в роботі цікаві кейси, отримані під час семінару.
Професія вчителя є настільки захоплюючою, є постійним відкриттям нових знань, нового досвіду. Отже, творчий пошук- це необхідна умова для підвищення мотивації навчання.