Тестування керівників закладів освіти, з якими планується переукладання контракту у 2018 році
Третій рік поспіль Київська міська влада проводить конкурсний відбір на заміщення вакантних посад керівників закладів освіти в місті Києві для того, щоб столичними школами та садочками керували ефективні управлінці та висококваліфіковані педагоги. Київ перший, хто запровадив таке обрання керівників.
Київ став першим містом, яке ініціювало проведення прозорих та публічних конкурсів для визначення керівників шкіл та дитсадочків. Наш досвід почали переймати й інші міста.
За прикладом столиці, поняття «Конкурсу» увійшло у нове освітнє законодавство , а саме у Закон України «Про освіту» та Закон “Про загальну середню освіту” (стаття 26), де чітко зазначено, що директор призначається на посаду за результатами проведеного конкурсу.
Більше того, на рівні держави було затверджено Типове положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти.
Київ пішов далі, і запровадив перевірку професійних компетентностей керівників, з якими планується переукладання контрактів відповідно до наказу Департаменту № 235к від 25.05.2018 "Про організацію та проведення перевірки професійних компетентностей керівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти м.Києва, з якими планується переукладання контрактів у 2018 році".
Цього року у 79 керівників шкіл та 88 керівників дитячих садочків закінчується термін строкового трудового договору, і для переукладання керівники закладів освіти мають пройти комп'ютерне тестування на знання законодавства України та принципів сучасного педагогічного менеджменту, а також публічно звітувати про свою діяльність на посаді.
Також, для подовження терміну перебування на посаді важлива думка тих, хто отримує освітні послуги у навчальному закладі, у цьому разі, думка саме батьків, що вивчається шляхом анкетування.
На керівників повинні пройти три етапи випробувань:
1. Анкетування батьків закладу освіти (31.05-06.06);
2. Тестування на знання законодавства України у сфері освіти, зокрема Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів у сфері освіти, а також Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р; перевірки професійних компетентностей та принципів сучасного педагогічного менеджменту в онлайн-режимі (07.06 - керівників закладів дошкільної освіти, 08.06 - керівників закладів загальної середньої освіти);
3. Публічна та відкрита презентація державною мовою перспективного плану розвитку закладу освіти, а також надання відповідей на запитання членів конкурсної комісії щодо проведеної презентації. (12-13.06)